У разі, якщо підприємство використовує воду з підземних джерел та має на балансі одну чи більше свердловин, діючим законодавством передбачена необхідність періодичного оформлення дозволу на спецводокористування.

Спеціалісти нашої компанії виконують всі необхідні розрахунки водоспоживання та водовідведення із повним супроводом робіт у всіх державних органах для отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Дозвіл на спеціальне водокористування – дозвільний документ з обмеженим терміном дії, який видається органом виконавчої влади на місцях. За терміном дії види дозволів поділяються на довгостроковий дозвіл на спецводокористування та короткостроковий. Короткостроковий дозвіл видається на термін до 3 років, довгостроковий має термін до 25 років.
Особливо важливу роль у дозволі на спецводокористування відіграє тип водокористування. Найрозповсюдженішим типом є звичайне використання артезіанської свердловини для забезпечення господарських та виробничих потреб підприємства.
Для отримання дозволу на спецводокористування суб’єкту господарської діяльності, який здійснює водокористування необхідно пройти ряд процедур. Якщо підприємство здійснює забір води з артезіанської свердловини, поверхневих водойм або здійснює скид відпрацьованої води у поверхневі водойма, поля фільтрації, міську ливневу каналізацію – підприємству необхідно отримати погодження від державних закладів та управлінь, які здійснюють контроль у сфері водокористування

 • РОЗРОБКА ПАСПОРТУ СВЕРДЛОВИНИ

  Державний облік артезіанських свердловин здійснюється Держгеонадрами шляхом ведення державного реєстру артезіанських свердловин.

  До державного реєстру артезіанських свердловин включаються відомості про артезіанські свердловини, у тому числі не діючі, незалежно від місця розташування, на підставі даних, що містяться у паспортах артезіанських свердловин.

  Зазначені паспорти складаються за формою, затвердженою спільним рішенням Мінприроди та Мінрегіону, а їх копії щороку до 1 грудня подаються до Держгеонадр суб’єктами господарювання (юридичними особами та фізичними особами – підприємцями), які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини (далі – водокористувачі). Дані державного обліку артезіанських свердловин включаються до державного водного кадастру. Складання паспорту свердловини за встановленою формою, а також здійснення Державного обліку свердловини є обов’язковою умовою легального користування підземними водами, оскільки наявність паспорту свердловини встановленої форми є обов’язковою умовою отримання Дозволу на спецводокористування та нарахування та сплати Рентної плати до Державного та місцевого бюджетів. Нехтування даними умовами призводить до компенсації завданих збитків та притягненню до кримінальної відповідальності.

 • РОЗРОБКА ПРОЕКТІВ ГРАНІЧНО ДОПУСТИМИХ СКИДІВ РЕЧОВИН

  У разі здійснення скиду стічних вод у водні об’єкти, суб’єкту господарювання необхідно розробити та затвердити Гранично Допустимі Скиди, ГДС речовин, які скидаються у водні об’єкти. Наша компанія у рамках надання послуг по отриманню дозвільних документів у сфері природокористування може запропонувати своїм клієнтам послуги по розробці та затвердженню ГДС.

 • РОЗРОБКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ НОРМАТИВІВ ВИКОРИСТАННЯ ПИТНОЇ ВОДИ

 • РОЗРОБКА ПИТОМИХ НОРМ ВОДОСПОЖИВАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ